Dlaczego oblewają mnie poty, przyspiesza mi puls, boli mnie głowa?

Dzień dobry. Ostatnio mam częste dolegliwości żołądkowe. Po wielu posiłkach dostaje mdłości lub boleści brzucha (m.in. jogurty, mleko, makarony, pieczywo, kiełbasa, ciężkostrawnych potraw nawet nie próbuję bo wtedy cały dzień źle się czuję) Problem pojawia się także przy piciu alkoholu. Nawet po jednym kieliszku wina, wódki czy piwie jest mi niedobrze, oblewają mnie poty przyśpiesza mi puls, boli mnie głowa ? Czy te dolegliwości mogą być związane z jakąś chorobą? Jakie badania powinnam wykonać?

Witam!
Jeżeli nie jest Pani w ciąży, to może to być problem nerwicowy. Konsultacja w PZP, wykonanie odpowiednich badań testowych i próba leczenia: psychoterapia ze wsparciem lekami p/lękowymi. Na efekt trzeba będzie trochę poczekać, gdyż taka jest specyfika działania tych metod.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.