Co oznacza niewielka hiperostoza blaszki wewnętrznej kości czołowej?
DZień dobry bardzo proszę o odpowiedz co to znaczy i czy to jest grożne? Miałam badanie Tk głowy z kontrastem i bez kontrastu i wyszło mi niewielka hiperostoza blaszki wewnętrznej kości czołowej,poza tym struktury kostne bez zmian.DZiękuje.POzdrawiam

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Witam!
Badanie TK głowy sugeruje nadmierne kostnienie blaszki wewnętrznej kości czołowej. To zjawisko dotyczy przeważnie kobiet (90%). Sprawę należy monitorować, wykonywać kontrolne badania TK, opieka diagnostyczna neurologa lub psychiatry. Problem z jakiego powodu wykonała Pani pierwsze TK - jakie dolegliwości Panią do tego zmusiły. Nieznaczne zgrubienie blaszki wewnętrznej kości czołowej może przebiegać bezobjawowo. Jednak trzeba to monitorować
Z poważaniem
W. Łuczkowski