Co oznacza wynik MR wykonany ze względu na bóle głowy?
Witam właśnie otrzymałam wynik MR(bez kontrastu)badanie wykonane ze względu na bóle głowy(raczej ze stresu) wynik wyszedł dobry bez żadnych patologii jedyne czego nie rozumiem to"blaszka wewnętrzna łuski kości czołowej jest w niedużym stopniu pogrubiała ponadto w badaniu uwidacznia się częściowe zahamowanie pneumatyzacji prawego wyrostka sutkowego" moje pytanie brzmi co to znaczy? Wizytę u neurolog mam dopiero za miesiąc.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Witam!
Przedstawiony przez Panią wynik MR głowy nie budzi większego niepokoju, ogólnie biorąc jest prawidłowy. W przyszłości należy co pewien czas monitorować ew. pogrubienie łuski wewnętrznej kości czołowej. Proponuję podjąć u psychologa leczenie antystresowe.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.