Hyperostoza blaszki wewnętrznej łuski czołowej
Proszę o interpretację wyniku TK. w przedni górnej części sierpa mózgu ognisko tłuszczowe 0,4x0,2cm. Poza tym mózgowie i przestrzenie płynowe śródczaszkowe prawidłowe. Struktury pośrodkowe nieprzemieszczone. Hyperostoza blaszki wewnętrznej łuski czołowej po za tym na skanach w oknie kostnym zmian patologicznych nie stwierdza się

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Oznacza to nadmierną ilość tkanki kostnej w blaszce wewnętrznej (czyli wewnętrznej stroni kości czaszki) kości czołowej. Ma ona tendencję do narastania a spowodowana jest zaburzeniami metabolicznymi tkanki kostnej. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem, który oceni sposób i konieczność leczenia