Jak rozumieć taki wynik TK głowy z kontrastem?
Dzień dobry, tato otrzymał taki wynik TK głowy z kontrastem: Dane kliniczne ze skierowania: stan po utracie przytomności Struktury mózgowia bez wyraźnych zmian ogniskowych w dwufazowym badaniu TK. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Na sklepieniu lewostronnie na zakręcie czołowym środkowym zmiana oparta szeroką podstawą na oponie twardej ze wzmocnieniem po podaniu kontrastu 13x7x8mm , lecz z przerwaniem ciągłości tkanki kostnej w tym miejscu ( nietypowe dla oponiaka) Poza tym rezerwy płynowe przymózgowe zachowane Zbiorniki podstawy mózgu widoczne Przewody słuchowe wewnętrzne symetryczne, nieposzerzone. Nieznacznie pogrubiałe śluzówki zatok przynosowych Poza tym kości podstawy i sklepienia czaszki bez zmian. Co to mniej więcej oznacza i jakie dalsze kroki należy wykonać ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Witam! Pierwsze kroki należy skierować do neurochirurga. Opisany jest guz śródczaszkowy, prawdopodobnie oponiak, niemniej jednak decydujące zdanie należy do neurochirurga.
Powodzenia W. Łuczkowski.