Jak rozumieć taki wynik TK głowy z kontrastem?

Dzień dobry, tato otrzymał taki wynik TK głowy z kontrastem: Dane kliniczne ze skierowania: stan po utracie przytomności Struktury mózgowia bez wyraźnych zmian ogniskowych w dwufazowym badaniu TK. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Na sklepieniu lewostronnie na zakręcie czołowym środkowym zmiana oparta szeroką podstawą na oponie twardej ze wzmocnieniem po podaniu kontrastu 13x7x8mm , lecz z przerwaniem ciągłości tkanki kostnej w tym miejscu ( nietypowe dla oponiaka) Poza tym rezerwy płynowe przymózgowe zachowane Zbiorniki podstawy mózgu widoczne Przewody słuchowe wewnętrzne symetryczne, nieposzerzone. Nieznacznie pogrubiałe śluzówki zatok przynosowych Poza tym kości podstawy i sklepienia czaszki bez zmian. Co to mniej więcej oznacza i jakie dalsze kroki należy wykonać ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Witam! Pierwsze kroki należy skierować do neurochirurga. Opisany jest guz śródczaszkowy, prawdopodobnie oponiak, niemniej jednak decydujące zdanie należy do neurochirurga.

Powodzenia W. Łuczkowski.