Prośba o analizę TK głowy starszej osoby

Proszę o interpretację wyników TK głowy babci: "Odcinkowe zaniki płatów skroniowych. Struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. Układ komorowy w normie wieku, nieprzemieszczony, symetryczny. Przewody słuchowe wewnętrzne nieposzerzone, symetryczne. Odcinkowe pogrubienie śluzówki zatok przynosowych. Bezpowietrzne, częściowo sklerotyczne komórki wyrostka sutkowatego prawego, w mniejszym stopniu lewego. " Babcia ma 80 lat. Ostatnio zaczęły się problemy z pamięcią dot. bieżących spraw, zawroty głowy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości są typowe dla wieku. Ich wynikiem mogą być tego typu objawy jak wyraz początków zespołu otępiennego jako konsekwencji zmian organicznych. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą neurologiem.