Prośba o interpretację TK głowy z kontrastem u 70-latki

Proszę, w miarę możliwości o interpretacje wyników badania tomomografii komputerowej- tk głowy z kontrastem mojej babci. Opis badania: Badanie TK wykonano prze i po podaniu środka kontrastującego dożylnie. Okołokomorowo hipodensyjne obszary o charakterze przewlekłych zmian naczyniopochodnych. Poza tym obraz mózgowia i przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych bez zmian. Układ komorowy symetryczny, nieprzemieszczony, nieposzerzony.

Renata GrzechociĹska

W badaniu nie wykazano odchyleń od prawidłowego stanu. Zmiany naczyniopochodne mogą być spowodowane mikroudarami.