Prośba o interpretację TK po urazie głowy
Witam. jestem po urazie głowy. Badanie TK: Poszerzone do 9-10mm przestrzenie płynowe przymózgowe w płatach czołowych-zaniki? Układ komorowy symetryczny, nieprzemieszczony, poszerzony-wskaznik Huckmanna62mm. W kosciach sklepienia czaszki szczeliny złamania nie wykazano. Prosze o interpretacje. Dziekuje Ewa, lat 36

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Opisane zmiany mogą świadczyć o zanikach tkanki mózgowej, ich konsekwencją jest poszerzenie układu komorowego, nie stwierdzono złamań struktury czaszki. Proponuję udać się do neurologa w celu oceny klinicznej opisanych zaników.
Pozdrawiam