Co robić z takim bólem głowy w górnej części?

Od jakiegoś tygodnia czuję ból głowy z prawej strony u góry (w okolicy gdzie łączy się płat ciemieniowy z płatem czołowym). Ból ma charakter uciskowy i rozpierający, a gdy położę się na prawym uchu słyszę pulsowanie. Pojawia się codziennie lub kilka razy dziennie od około tygodnia, nagle zaczyna boleć i trwa to czasami niecałą godzinę, czasami kilka godzin. Brak innych objawów (typu nudności, wymioty itp.). Czy to może być od stresu? Nie ukrywam, że często się stresuję, spędzam dużo czasu przed ekranem (nie piję, nie palę, zdrowo się odżywiam). Ostatni raz TK głowy z kontrasten miałam 4 lata temu, również przez bóle głowy - podobne i w tym samym miejscu (badanie nic nie wykazało). Boję się, że to coś poważnego, np. tętniak. Czy daje takie objawy? Czy należy zrobić szybko TK lub RM?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w obecnej sytuacji zalecamy, aby powtórzyła Pani badanie TK głowy. Ból uciskowy w tej części głowy może mieć wiele przyczyn. Tak jak Pani wspomniała, może być on spowodowany stresem, dlatego warto zadbać o techniki relaksacyjne, które go zniwelują.

Może to być również dolegliwość bólowa wywołana migreną. W takim przypadku należy przyjmować odpowiednie leki, które pomogą na uporanie się z problemem.

Warto także wykluczyć problemy z zatokami, które czasami powodują wzrost ciśnienia i ból głowy.

Zalecamy kontakt z neurologiem, który zaplanuje odpowiednie badania i będzie w stanie postawić dokładniejszą diagnozę.

Więcej informacji na temat bólu głowy można znaleźć w artykule, do którego odnośnik zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-na-czubku

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.