Co robić z bólem głowy po prawej stronie?

Witam. Mam 20 lat i od długiego czasu towarzyszą mi bóle głowy, głównie z prawej strony. Zaczęło się jakieś 2 lata temu i bóle były naprawdę silne, stopniowo się nasilały i miałem wrażenie, przechodzą od potylicy aż do czoła. Od niedawna prawie wcale mi nie dolegają, a podobny ból głowy (słabszy) zdarzał mi się także z lewej strony, dokładnie taki sam. Zauważyłem za to, że przy opuszczeniu głowy całkowicie do dołu mam czasami z prawej strony dziwny, niewielki szum w uchu który trwa kilka chwil lub dopóki się nie wyprostuję. Jeśli zrobię tak ponownie szumienia nie ma. Czasami czuję także dyskomfort w prawym oku. Nie miałem jeszcze żadnych badań. Czy to może oznaczać coś poważnego? Dodam też, że mnóstwo siedzę przed ekranem monitora, czy to w pracy czy w domu i jestem dość zestresowanym człowiekiem.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Z krótkiego opisu, który Pan przedstawił, niestety nie jest możliwe postawienie diagnozy na odległość.

Etiologia bólów głowy może być bardzo różnorodna. W ten sposób może manifestować się wiele procesów chorobowych toczących się w organizmie. Najczęstsze postacie bólów głowy to migrena lub bóle o charakterze napięciowym. Możliwe są też przyczyny leżące w nieprawidłowościach w budowie kręgosłupa będące na przykład konsekwencją nieprawidłowej postawy przy komputerze. Może to być skutek problemów ze wzrokiem.

Należy się niepokoić, gdy ból głowy pojawi się nagle, albo gdy razem z nim występują takie objawy, jak: gorączka, wymioty, zaburzenia widzenia, utrata przytomności, duszności. Wówczas konieczna jest pilna konsultacja z lekarzem.

Bóle głowy o charakterze napięciowym pojawiają się na skutek stresu. Być może to jest przyczyna w Pana wypadku, skoro pisze Pan o stresującej codzienności. Taki ból odczuwany jest zazwyczaj w okolicy skroni, czoła, może też opasywać całą głowę. Z kolei bóle migrenowe często obejmują jedną stronę głowy.

Proponuję zaobserwować i odpowiedzieć sobie na następujące pytania: Jak często pojawia się ból głowy? Czy poprzedzają go nerwowe wydarzenia? Czy poprzedzają go okresy braku snu, silnego zmęczenia psychicznego lub fizycznego? Jak długo trwa?

Następnie zachęcam do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, ewentualnie od razu neurologa i okulisty w celu postawienia diagnozy i być może wprowadzenia odpowiedniego leczenia. Może być potrzebna również konsultacja u psychologa (ból głowy może mieć również charakter psychosomatyczny) lub kardiologa.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.

Zachęcam do przeczytania artykułu:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-naczynioruchowe

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-pochodzenia-toksycznego

https://portal.abczdrowie.pl/o-jakich-chorobach-swiadcza-bole-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.