Co mam robić z uciskowym bólem głowy?
dzień dobry od 4 miesięcy miewam uciskowe bóle głowy z prawej strony, pogorszył mi się wzrok i miewam zawroty głowy.Proszę o wyjaśnienie wyniku MR z kontrastem.Powiększony migdałek gardłowy do 20x15mm x CC - 23mm, co ogranicza drożność nosogardła. Przykręgosłupowo, w okolicy naczyń szyjnych węzły chłonne obustronnie do 8x7mm. Poza tym obraz struktur pogranicza czaszkowo-szyjnego w granicach normy. Do tego torbiel szyszynki 3.5mm.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Prawidłowo, że wykonano pełniejszą diagnostykę, która pomoże wskazać przyczyny opisanych dolegliwości ze strony układu nerwowego.
W pierwszej kolejności zalecamy Pani stacjonarną wizytę u lekarza neurologa, który po dokładnej analizie wyniku badania rezonansu będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu oraz leczeniu.
Na podstawie przedstawionego opisu objawów oraz opisu diagnostyki obrazowej głowy, można by stwierdzić, że prawdopodobnie występują u Pani bóle głowy o charakterze napięciowym. Wskazane dolegliwości mogłyby właśnie o tym świadczyć, tak jak i brak istotnych zmian w obrazie rezonansu.
Opisana torbiel szyszynki nie powinna mieć większego znaczenia diagnostycznego, często bowiem jest wykrywana przypadkiem podczas badania.
Natomiast zalecamy również konsultację z lekarzem laryngologiem, aby ocenił problem z przerośniętym migdałkiem gardłowym, czy będzie wymagane dalsze leczenie.
Życzymy Pani lepszego samopoczucia!
Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy
https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-szyszynki