Co mam robić z uciskowym bólem głowy?

dzień dobry od 4 miesięcy miewam uciskowe bóle głowy z prawej strony, pogorszył mi się wzrok i miewam zawroty głowy.Proszę o wyjaśnienie wyniku MR z kontrastem.Powiększony migdałek gardłowy do 20x15mm x CC - 23mm, co ogranicza drożność nosogardła. Przykręgosłupowo, w okolicy naczyń szyjnych węzły chłonne obustronnie do 8x7mm. Poza tym obraz struktur pogranicza czaszkowo-szyjnego w granicach normy. Do tego torbiel szyszynki 3.5mm.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Prawidłowo, że wykonano pełniejszą diagnostykę, która pomoże wskazać przyczyny opisanych dolegliwości ze strony układu nerwowego.

W pierwszej kolejności zalecamy Pani stacjonarną wizytę u lekarza neurologa, który po dokładnej analizie wyniku badania rezonansu będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu oraz leczeniu.

Na podstawie przedstawionego opisu objawów oraz opisu diagnostyki obrazowej głowy, można by stwierdzić, że prawdopodobnie występują u Pani bóle głowy o charakterze napięciowym. Wskazane dolegliwości mogłyby właśnie o tym świadczyć, tak jak i brak istotnych zmian w obrazie rezonansu.

Opisana torbiel szyszynki nie powinna mieć większego znaczenia diagnostycznego, często bowiem jest wykrywana przypadkiem podczas badania.

Natomiast zalecamy również konsultację z lekarzem laryngologiem, aby ocenił problem z przerośniętym migdałkiem gardłowym, czy będzie wymagane dalsze leczenie.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-szyszynki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.