Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam ciągłe bóle głowy mając 24 lata?

Witam od 3 miesięcy mam przewlekłe, silne bóle głowy. Bóle nasilają się przeważnie przy wysiłku fizycznym i przy wysokiej temperaturze. Do bólu dołączają się okropne zawroty głowy, nudności a w konsekwencji wymioty. Średnio raz w tygodniu mam silny atak związany właśnie z wymiotami i zawrotami głowy , czuję się wtedy, jak "pijana", wszystko "wiruje", natomiast bóle głowy są cały czas . Po konsultacji neurologicznej- stwierdzono migrenę; jednak po braniu zapisanych środków nic nie jest lepiej (tabletki biorę już od miesiąca), planuję jeszcze konsultacje laryngologiczna ..gdzie jeszcze się udać, co robić ?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Aby rozpoznać migrenę należy wykluczyć inne przyczyny bólu głowy i do tego sa badania obrazowe, najlepiej byloby wykonać badanie metodą NMR , wskazane jest też badanie EEG i dopiero po tych badaniach wdrożyć odpowiednie leczenie.
Istnieje cała gama leków , które można stosować. Należy jednakowoż pamiętać , że nalezy wystrzegac się leków popularnych czesto nadużywanych , często reklamowanych w telewizji ) leki te bowiem uszkadzaja tylko watrobe albo blonę sluzową żoładka. Aktualnie stosuje się bezpiecznie tzw sumatryptany i leki wspomagające Prosze napisać jakie leki były stosowane do tej pory. Ciekawe u jakiego lekarza sie Pani leczy, czy jest Pani ze Szczecina ? Mozna ewentualnie zadzwonić do mej rejestracji godzinowej i umówić się na wizytę. Zapraszam. Podaję numer telefonu do rejestracji godzinowej : 694661666 Należy dzwonić każdego dnia powszedniego do godziny 17 i dokonana będzie rejestracja Bardzo ważny jest wywiad chorobowy i dokładne określenie charakteru bólu tj czy np jest on poprzedzony objawami ocznymi? czy promieniuje do gałki ocznej, czy z bólem wystepuje łzawienie z oka itd

Doświadczony neurolog i neurochirurg.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy