Dlaczego mam bóle w klatce piersiowej i głowy?

Dzień dobry, często miewam bóle w klatce piersiowej, jak stwierdził lekarz pierwszego kontaktu są to prawdopodobnie nerwobóle. Jednak ostatnio od rana bolała mnie głowa (dość znośnie) dopiero wieczorem zaczęło boleć mnie w klatce piersiowej (ból był taki jakbym miała coś w przełyku i nie mogła przełknąć, chociaż nic nie jadłam, tak mnie rozpierał) do tego ból promieniował pod prawą łopatkę przez szyję z prawej strony oraz prawe ucho i prawą część głowy tak strasznie mocno, że nie mogłam podnieść głowy. Wzięłam tabletkę przeciwbólową po której zasnęłam, kolejnego dnia dalej bolała mnie już tylko głowa. Czego mogą być objawem takie sytuację? Czy powinnam zgłosić się do jakiegoś lekarza? Jakieś badania zrobić? Serdecznie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Aby rozpoznać migrenę należy wykluczyć inne przyczyny bólu głowy i do tego sa badania obrazowe, najlepiej byloby wykonać badanie metodą NMR , wskazane jest też badanie EEG i dopiero po tych badaniach wdrożyć odpowiednie leczenie. Istnieje cała gama leków , które można stosować. Należy jednakowoż pamiętać , że nalezy wystrzegac się leków popularnych czesto nadużywanych , często reklamowanych w telewizji ) leki te bowiem uszkadzaja tylko watrobe albo blonę sluzową żoładka. Aktualnie stosuje się bezpiecznie tzw sumatryptany i leki wspomagające Prosze napisać jakie leki były stosowane do tej pory. Ciekawe u jakiego lekarza sie Pani leczy, czy jest Pani ze Szczecina ? Mozna ewentualnie zadzwonić do mej rejestracji godzinowej i umówić się na wizytę. Zapraszam. Podaję numer telefonu do rejestracji godzinowej : 694661666 Należy dzwonić każdego dnia powszedniego do godziny 17 i dokonana będzie rejestracja Bardzo ważny jest wywiad chorobowy i dokładne określenie charakteru bólu tj czy np jest on poprzedzony objawami ocznymi? czy promieniuje do gałki ocznej, czy z bólem wystepuje łzawienie z oka itd