Kiedy są niepokojące bóle głowy?

proszę napisać jakie są niepokojace bole glowy kiedy mogą się pojawiać wszystko o niepokojących bólach głowy i kiedy udać się do lekarza

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Ból głowy jest objawem różnych procesów chorobowych. Może mieć charakter pierwotny (jak np. migrena, napięciowe bóle głowy) lub wtórny - na skutek urazu, zakażenia, procesów chorobowych toczących się w obrębie głowy lub w przebiegu chorób ogólnoustrojowych. Pilnej reakcji wymaga przede wszystkim każdy ból głowy o nagłym początku, stale nasilający się ból głowy, zmiana charakteru bólu głowy (zmiana natężenia bólu, częstości napadów bólu), ból głowy, któremu towarzyszą inne objawy (gorączka, sztywność karku, wysypka, zaburzenia widzenia, zaburzenia świadomości, senność, utrata przytomności, objawy neurologiczne, nudności, wymioty, drgawki, niedowłady). Ból głowy może mieć liczne przyczyny i wymaga właściwej diagnostyki. Zalecam wizytę u lekarza.