Jak postępować przy tych zawrotach głowy?

Dzień dobry. Mam pytanie, bo jestem kropce. Dokuczają mi uporczywe zawroty głowy, poszłam do neurologa, dostałam skierowanie na RTG odcinka szyjnego. Opis badania: Zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna z kifotycznym ustawieniem w segmencie C3-C6. Towarzyszące niewielkie zaburzenie stabilizacji pod postacią przedniego ześlizgu trzonu C2 względem C3, ześlizgu trzonu C3 względem C4 o około 1 mm. Gdzie się teraz udać? Zawroty głowy nie odpuszczają, a stają się wręcz coraz częstsze. Neurolog? Ortopeda? Fizjoterapeuta? Leczę się prywatnie, więc zależy mi na tym, żeby mnie nie odesłano z przysłowiowym "kwitkiem" do innego specjalisty. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zawroty głowy, które trwają dłuższy czas i są nawracające wymagają na pewno poszerzonej diagnostyki. Z Pani relacji wynika, że była już u lekarza neurologa, który skierował Panią na RTG odcinka szyjnego kręgosłupa. Wynik Pani już ma i wymaga on bezwzględnie konsultacji z lekarzem. W sytuacji, gdy dolegliwość stale nawraca, lekarz z pewnością zleci dodatkowe badania diagnostyczne, np. TK głowy lub MR. Możliwe, że konieczne będzie prześwietlenie piersiowej części kręgosłupa. Dodatkowo można pomyśleć o ogólnych badaniach laboratoryjnych, np. morfologii krwi z rozmazem, CRP, TSH,FT3 czy FT 4. Na podstawie uzyskanych wyników lekarz będzie mógł stwierdzić, jak dalej postępować i jakie leczenie wdrożyć. Z pewnością najlepiej byłoby wrócić z Pani wynikiem do neurologa, który ewentualnie zaleci jeszcze dodatkowe konsultacje z ortopedą bądź lekarzami innych specjalności.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/skuteczna-metoda-na-zawroty-glowy-po-chwili-poczujesz-ulge-wideo

https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup-szyjny-a-zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-blednika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.