Jak poradzić sobie z zawrotami głowy, silnym bólem głowy oraz sztywnieniem karku?

Blok kostny C2-c3. Zawroty głowy, silne bóle głowy oraz sztywnienie karku. Wiem ze schorzenie to daje takie objawy, co prawda świeżo wykryte jednak-co dalej? Bóle głowy bywają bardzo uciążliwe, zawroty są nagłe i niebezpieczne, szczególnie podczas jazdy samochodem. Lekarz rodzinny przepisał leki przeciwbólowe.. Czy nie należałoby skonsultować objawów z kimś poza internistą?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Pani dolegliwości należy skonsultować także z innym lekarzem niż tylko z internistą. Zdiagnozowano (nie jest napisane jaką metodą, ale opis wskazuje na zdjęcie RTG) u Pani blok kostny obejmujący dwa kręgi szyjne. Takie schorzenie często łączy się z innymi zmianami zwyrodnieniowymi w kośćcu szyjnego odcinka kręgosłupa. Ze względu na występujące zawroty i bóle głowy, w pierwszej kolejności wskazana jest konsultacja neurologiczna. Lekarz zleci dokładniejsze badania obrazowe odcinka szyjnego kręgosłupa, takie jak tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny. Oba badania są szybkie, bardzo dokładne i nieinwazyjne. Wyniki szczegółowo zobrazują utworzony blok kostny, uwidocznią jego możliwe oddziaływanie na rdzeń kręgowy, ewentualne uciski nerwów i inne, mniej wyraźne zwyrodnienia kośćca. W dalszych etapach leczenia, co zależy od wskazań neurologa, może być wymagana także opinia ortopedyczna i neurochirurgiczna.

Jeżeli jest Pani zainteresowana, poniżej umieszczam link do podobnego pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-powstania-bloku-kostnego-kregoslupa-szyjnego

Proszę zapoznać się także z innymi podobnymi materiałami na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-siegamy-po-rezonans-magnetyczny

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.