Zawroty głowy, bóle kręgosłupa i drętwienie nóg a wynik badania

Zawroty głowy,bóle kręgosłupa, silne bóle odcinka lędźwiowego i drętwienie nóg.Mężczyzna 53 lat. Zdjęcie kręgosłupa L-S Lordoza lędżwiowa zniesiona.Niewielkie prawostronne wyboczenie osi kr. lędżwiowego.Na krawędziach trzonów lędżwiowych osteofity. Zdjęcie kręgosłupa szyjnego Trzony szyjne prawidłowej wysokości.Drobne, nieliczne osteofity na przednich krawędziach trzonów.przestrzenie międzykręgowe zachowane. Drobne zwapnienie w więzadle podłużnym przednim na poziomie C6-C7 Co to oznacza?

Witam,

Osteofity to takie "narosla" kostne na brzegach kregow, moga odpowiadac za dolegliwsoci bolowe kregolsupa. Mysle ze warto w tym przypadku zrobic dokaldniejsze badanie jakim jest rezonans magnetyczny (NMR) tych odcinkow kregolsupa i wyniki skonsultowac z neurologiem.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga