Co oznacza wynik RTG szyjnego kręgosłupa?

Rtg kręgosłupa szyjnego Co oznacza opis badania? Zniesienie fizjologicznej lordozy odcinka szyjnego kręgosłupa. Zwężone przestrzenie międzykręgowe na poziomie C5-C6. Osteofity na krawędziach przednich i tylnych trzonów kręgów C5-C7. Wysokości trzonów zachowane. Badanie zostało zlecone z powodu zawrotów głowy, drętwienia rąk podczas snu. Badania laboratoryjne krwi i moczu są w normie.

Witam!
Zniesienie lordozy szyjnej przemawia za zespołem bólowym kr. szyjnego. Obniżenie przestrzeni międzykręgowej C5/C6 świadczy o dyskopatii na tymże poziomie. Osteofity na krawędziach trzonów kręgów - zmiany zwyrodniające-zniekształcające kręgosłupa. Może to być przyczyną zgłaszanych przez Panią dolegliwości. W leczeniu przede wszystkim rehabilitacja.
Powodzenia
W. Łuczkowski.