Co oznacza wynik MR kręgosłupa szyjnego 42-latki?

Proszę o ocenę mojego kręgosłupa szyjnego (badania z powodu dolegliwości bólowych). Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa w sekwencjach T1iT2. Nieco kyfotyczne ustawienie odcinka szyjnego kręgosłupa. C4-C6 niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów.Obniżona intensywność sygnału w obrazach T2 zależnych krążków międzykręgowych-zmiany degeneratywne. C4-C5 niewielkie centralne uwypluklenie krążka międzykręgowego.C5-C6 centralno-dwuboczna protruzja krążka międzykręgowego na głębokości do 2mm oraz obustronnie zwężone otwory międzykręgowe z pewną ciasnotą dla korzeni nerwowych (zmiany zwyrodnieniowo-krążkowe).C6-C7 niewielkie centralne uwypuklenie krążka międzykręgowego.Pozostałe otwory wolne. C5-C6 kanał kręgowy zwężony o wym. A-P do 9mm. Rdzeń kręgowy nieuciśnięty, o prawidłowej intensywności sygnału. ZDJĘCIE RTG KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO: Lordoza szyjna zniesiona, z tendencją do kifotycznego ustawienia kręgosłupa. Zwężono przestrzenie międzykręgowej C4/C5 i C5/C6. Na krawędziach trzonów C5 i C6 osteofity. Wyrostki haczykowate w stawach unkowertebralnych wydłużone na poziomie C5-C6. Poza tym wysokość trzonów i pozostałych przestrzeni międzykręgowych zachowana.

Ból wynika z opisanych zmian zwyrodnieniowych. Proszę iść do neurochirurga który zaleci dalsze postępowanie. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.