Zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna kręgosłupa z jego kifotycznym wygięciem

wynik rezonansu - zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna kręgosłupa z jego kifotycznym wygięciem w kierunku c4 -c6. Obnizenie i odwodnienie krążka międzykręgowego c5-c6 na wysokości c5-c6 osteofity na tylnych krawędziach trzonów wraz z towarzyszącą wypukliną krążka wypuklają się na 2,5mm w obrębie kanału kręgowego uciskają worek opony twardej i obustronnie korzenie nerwów w zwężonych otworach międzykręgowych rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym prawidłowej grubosci bez zmian ogniskowych

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nieprawidłowości wskazują na zmiany zwyrodnieniowo-degeneracyjne w obrębie kręgosłupa szyjnego. Wynik, w oparciu o szczegółowe dane kliniczne, powinien ocenić lekarz prowadzący.