Czy mogę wziąć udział w walce bokserskiej?

Dzień dobry. Mam 21.Czy mogę brać udział w zawodach amatorskich bokserskich z wadą postawy z pogłębioną kifozą piersiową? Poważnie się zastanawiam nad tym żeby trenować boks, ale nie wiem do końca czy to jest dyscyplina dla mnie ze względu na mój stan zdrowia.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

boks jest sportem wymagającym dużej siły, wytrzymałości oraz koordynacji, ale także naraża ciało na uderzenia i kontuzje, co może być szczególnie ryzykowne dla osób z problemami zdrowotnymi. Pogłębiona kifoza piersiowa może wpływać na postawę, równowagę i zdolność do wykonywania niektórych ruchów, co jest ważne w sporcie takim.

Może się Pan udać na kilka lekkich treningów bokserskich i sprawdzić, czy nie pojawia się ból kręgosłupa.

Warto zasięgnąć opinii specjalisty, który będzie w stanie Pana dokładnie zbadać. Lekarz oceni stan zdrowia i doradzi, czy boks będzie odpowiednią dyscypliną przy takiej wadzie postawy. Przy kifozie warto także rozważyć inne aktywności fizyczne, takie jak pływanie, czy stretching.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/kifoza-piersiowa-przyczyny-objawy-kuracja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.