Jak pozbyć się tej wady postawy?

Witam mam 18 lat i wade postawy dokładnie kifoze piersiową 59 stopni skrzywienia czy jest możliwość skorygowania wady postawy operacyjnie? Jeśli tak to proszę mi pomóc wolałbym jak najszybciej pozbyć się wady postawy

Redakcja abcZdrowie

Witam,

kifoza kręgosłupa to naturalne wygięcie występujące w odcinku krzyżowym oraz piersiowym. Aby nie było traktowane jako jednostka chorobowa lub wada anatomiczna powinno ono mieścić się w granicach 20-40/45 stopni. Krzywizna, która przekracza ten zakres nazywana jest kifozą pogłębioną lub hiperkifozą i wymaga leczenia.

Leczenie pogłębionej kifozy piersiowej zależne jest od jej przebiegu, stopnia zaawansowania oraz przyczyny. W przypadku łagodnego przebiegu zalecane są ćwiczenia korekcyjne do samodzielnego wykonania w domu. Dodatkowo często wykorzystywana jest fizykoterapia (wodolecznictwo, ciepłolecznictwo czy elektroterapia).

Operacja pogłębionej kifozy jest rozwiązaniem ostatecznym. Najczęściej wykonuje się ją, kiedy wygięcie wynosi więcej niż 65 stopni lub związane jest z urazem, stanem zapalnym lub chorobą nowotworową.

Proszę więc udać się do ortopedy i omówić swój przypadek. Lekarz z pewnością zaproponuje odpowiednie leczenie.

Więcej informacji o kifozie piersiowej znajdzie Pan w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kifoza-piersiowa-przyczyny-objawy-kuracja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.