Czy mogę trenować sporty walki po operacji dysku?

Witam! Jestem półtora roku po operacji usunięcia zwyrodniałego dysku szyjnego C5C6 i wstawieniu implantu Zero-p VA h7mm. Czy jednocześnie wzmacniając mięśnie odcinka szyjnego mogę zacząć trenować sporty walki?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 2 miesiące temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

specjaliści zalecają, by w takiej sytuacji jak ta opisana przez Pana powrót do sportu był rozłożony w czasie i połączony z rehabilitacją nadwyrężonego odcinka kręgosłupa. Bardzo ważna jest regularność w rehabilitacji, potrzeba także brać poprawkę na mniejszą sprawność fizyczną niż ta przed operacją. Pacjentom po zabiegach w obrębie kręgosłupa szyjnego zdecydowanie nie poleca się sportów urazowych (sztuki walki, boks), a także sportów ekstremalnych oraz wykorzystujących gwałtowny mechanizm lądowania (skok w dal, wzwyż itp.). Zatem wydaje się, że byłoby dobrze, gdyby w miejsce sportów walki, wybrał Pan aktywności mniej nadwyrężające. Od odpowiedniego zaopiekowania zoperowanej partii kręgosłupa zależeć będzie komfort dalszego funkcjonowania. Więcej informacji na ten temat pod linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup-szyjny

https://portal.abczdrowie.pl/urazy-kregoslupa-szyjnego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty