Jak długo będą występować zawroty głowy u osoby po urazie?

Dobry wieczór, Doznałem urazu głowy, straciłem przytomność na około 2 minuty, lekarz stwierdził wstrząśnienie mózgu. Niestety uporczywe dolegliwości takie jak bóle głowy, zawroty głowy utrzumywa się wiele dni po wypadku. Odwiedziłem neurologa który stwierdził "post concussion syndrome" czyli po polsku syndrom po wstrząśnieniu mózgu. Jak długo ten stan może się utrzymywać i jakie dolegliwości do niego się zaliczają? Czy to coś poważnego? Z góry dziękuję za pomoc.

Ból głowy jest jednym z najczęstszych objawów pojawiających się po urazach głowy i mózgu. Mogą mu towarzyszyć nudności, zawroty głowy, trudności w koncentracji, obniżenie nastroju i problemy z zasypianiem.

Ból głowy po urazie najczęściej pojawia się natychmiast lub kilka dni po urazie, a jego obraz odpowiada charakterowi napięciowego bólu głowy (jest najczęściej obustronny, tępy, uciskający).

Ostry pourazowy ból głowy utrzymuje się nie dłużej niż do 3 miesięcy po urazie.

Niestety, w niektórych przypadkach dolegliwości mogą występować dłużej - jeśli są przez ponad 3 miesiące po urazie głowy jest to przewlekły pourazowy ból głowy.

Jeśli ból nie ustąpi samoistnie, wskazana pełna konsultacja neurologiczna, do rozważenia badanie MR głowy, możliwe włączenie leczenia. Nie zaleca się nadużywania leków przeciwbólowych, gdyż moga powodowac ból głowy z odbicia i inne objawy uboczne. W leczeniu stosuje się leki przeciwdepresyjne lub przeciwpadaczkowe. Dodatkowo wskazana psychoterapia, trening relaksacyjny, biofeedback.
Pozdrawiam