Ile mogą potrwać te zawroty głowy?

Witam serdecznie. Miesiąc temu miałem wypadek samochodowy w wyniku, którego do znałem min. krwiaka nadtwarowkowego. Z racji tego że nie powiększamy się lekarze wypisali mnie że szpitala i oczekuje aż się wchłonie. Ból na skroni przeszedł natomiast pozostały zawroty głowy. 13 października będę miały kolejny tomograf. Jak długo będą towarzyszyć mi zawroty? Z góry dziękuję

Trudno określić Zależy jak duże uszkodzenie mózgu; krwiak, wstrząs m ozgu; uraz kręgosłupa szyjnego ? Jaki stan stan ogólny Pacjent i jakie inne obciążenia ?? Wyniki badań szpitalnych; leki??

Wskazana pełna konsultacja neurologiczna: wywiad, badanie

Ważna informacja o schorzeniach współistniejących, zażywanych lekach Wyniki badań dodatkowych laboratoryjnych, EKG, USG, TK, MRI; Inne konsultacje specjalistyczne

Ważny PACJENT: stan zdrowia fizyczny i psychiczny, aktywność , rodzaj pracy

Do konsultacji z dokumentacja medyczną

BADANIA MRI, TK do interpretacji klinicznej, po konsultacji

Pozdrawiam i zapraszam z dokumentacją

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie, zachęcamy do kontaktu z prowadzącym lekarzem neurologiem. Przyczyną bólu głowy jest wypadek komunikacyjny, którego jest Pan ofiarą. Został Pan przebadany zarówno zaraz po wypadku, jak również są wykonywane badania kontrolne. Niemniej jednak zawroty głowy pomimo ustąpienia innych objawów towarzyszą Panu dalej. Możliwe, że będą jeszcze występować przez jakiś czas ale na pewno konieczna jest konsultacja lekarska. Neurolog może zalecić rozszerzenie diagnostyki o wykonanie badania kręgosłupa oraz badań krwi.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup-szyjny-a-zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.