Dlaczego mam takie problemy z utrzymaniem równowagi?

Witam , Od 2 lat mam uczucie bycia pijaną. Co jakiś czas pobolewa mnie kręgosłup . Ostatnio zauważyłam że przy schylaniu się mój stan się pogarsza i czuje się bardzo zdezorientowana . Rowniez mam problem z utrzymaniem rownowagi gdy stoję mam wrażenie że lecę na boki ,ale tylko podczas stania przy chodzeniu nie ma problemów z równowagą.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

W pytaniu nie wspomniała Pani, czy odbyła się już jakaś konsultacja z lekarzem internistą lub były wykonywane w tym kierunku pewne badania.

To istotne postępowanie, żeby poznać przyczyny opisanych dolegliwości oraz rozpocząć właściwe leczenie.

Na początku warto byłoby wykonać pełną morfologię krwi, CRP, OB, a także określenie poziomu żelaza, ferrytyny, wapnia całkowitego, TSH, prolaktyny oraz prób wątrobowych w surowicy krwi.

Następnie proponujemy Pani stacjonarną konsultację z lekarzem internistą oraz neurologiem. Możliwe, że lekarz specjalista zdecyduje o wykonaniu badania EEG oraz rezonansu magnetycznego głowy wraz z kontrastem. Dodatkowo należałoby sprawdzić, czy przyczyną takich objawów nie są problemy z kręgosłupem, zwłaszcza z odcinkiem szyjnym.

W przypadku wykluczenia takich ewentualności można rozważyć również wizytę u lekarza laryngologa, by sprawdził, czy nie wystąpiły pewne problemy z błędnikiem, który również może dawać takie dolegliwości.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-objawy-zapalenia-blednika

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-rownowagi

https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-kregoslupa-szyjnego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.