Dlaczego odczuwam to tykanie w uchu?

Dzień dobry Od 2 miesięcy słyszę tykanie w uchu ,nie jest to dźwięk zgodny z pulsem raczej przypomina karabin maszynowy, najczęściej występuje nawet po śladowej ilości alkoholu i utrzymuje się kilkanaście godzin.Wykluczono podłoże laryngologiczne ,uszy są prawdopodobnie zdrowe.Mam problem z kręgosłupem szyjnym ,występuje lordoza , zastanawiam się czy to może przyczyną problemu z jednym uchem.Robiono mi TK głowy i nic nie wykazało. Bardzo proszę o radę ,martwię się ,że to coś poważnego. 39 lat

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Na pewno warto odnaleźć dokładną przyczynę takiej dolegliwości, by móc wdrożyć właściwe leczenie.

Jeżeli dotychczasowa diagnostyka nie wykazała niczego niepokojącego, można spróbować jeszcze dodatkowo wykonać badanie słuchu oraz fiberoskopię gardłową. Należy wykluczyć podłoże audiologiczne. W dalszej kolejności warto przeprowadzić konsultację neurologiczną, czy owy problem nie jest związany z zaburzeniami ze strony błędnika.

Wykluczyć też należałoby problemy z kręgosłupem szyjnym, jako źródło tak uciążliwych objawów. Prawdopodobnie badanie rezonansem magnetycznym tego odcinka kręgosłupa będzie właściwym działaniem.

Z racji odległości, trudno jest całkowicie ocenić Pani stan zdrowia. Zalecamy zatem konsultację z lekarzem laryngologiem oraz neurologiem. Specjalista po precyzyjnej analizie wszystkich badań zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/woskowina

https://portal.abczdrowie.pl/blednik-budowa-choroby-zapalenie-blednika

https://portal.abczdrowie.pl/pisk-w-uszach-przyczyny-objawy-i-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.