Co robić z tym odczuciem w uchu?

Witam, mam 35 lat. Jakiś rok temu zaczęło przytykać mi prawe ucho tak jak np podczas jazdy samochodem. Czekając na wizytę u laryngologa wszystko przeszło. Lekarz zrobił badania słuchu i wszystko było w normie. Jednak teraz wystąpiło takie jakby głuche dudnienie w tym uchu. Żadnych innych niepokojących objawów nie mam. Ciśnienie zawsze miałam niższe i tak jest też teraz. Dodam że od ponad roku wydzielina z nosa spływa mi po gardle ale swobodnie oddycham przez nos. Na wizycie u laryngologa dostałam aerozol Momester jednak nie pozbyłam się tej wydzieliny i dalej spływa.Nie mam zatkanego, ból głowy sporadyczny, tzn do dwóch razy w miesiącu o ile w ogóle boli i po zażyciu jednej tabletki przechodzi. Proszę posadę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem swojego zdrowia. Bardzo dobrze, że jest Pani pod opieką lekarza laryngologa, który na pewno prawidłowo ocenił stan zdrowia.

Z przedstawionego opisu objawów, można by wywnioskować, że występuje u Pani przewlekły nieżyt nosa, który może powodować takie nasilone dolegliwości ze strony narządu słuchu. Nawracający się katar oraz stan zapalny zatok może wpływać na ból ucha, pogorszenie słuchu, czy odczuwanie pewnego zatykania i szumów usznych.

Najważniejszym postępowaniem byłoby odnalezienie przyczyny problemów z zatokami oraz wdrożenie właściwego leczenia. Istnieje przypuszczenie, że podłożem przewlekłych katarów może być pewna alergia wziewna oraz łatwa ekspozycja na konkretny czynnik alergizujący.

Niezbędna może okazać się konsultacja z lekarzem alergologiem, który biorąc pod uwagę Pani objawy zdecyduje się na wykonanie testów alergicznych, aby odnaleźć przyczynę nieżytu nosa.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie ocenić Pani stan zdrowia, dlatego zalecamy konsultację z lekarzem w celu dalszej diagnostyki i ustalenia odpowiedniego leczenia.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona również w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/alergia-wziewna

https://portal.abczdrowie.pl/woskowina

https://portal.abczdrowie.pl/niezyt-nosa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.