Co robić z piskami w uchu?

Witam od prawie 2 Msc mam problemy z uchem. Na początku objawiało się to łaskotaniem i delikatnym bólem, następnie doszły do tego zawroty głowy, zatykanie i odtykanie ucha, tak jakby odbijanie mojego głosu. Antybiotyki w kroplach nic nie pomogły. Po wizycie u laryngologa zostały przepisane metmin i cirrus lecz po 7 dniach leczenia poprawa minimalna. Na chwilę obecną siedząc lub leżąc odczowam pisk w tym uchu. Dodam że od zawsze mam problem z zatokami. Ostatnio wydzielina była jak pomarańczowa galareta. Proszę o pomoc gdyż mam już dosyć.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

W pierwszej kolejności należałoby rozważyć rozszerzenie diagnostyki, aby poznać dokładną przyczynę takiej dolegliwości. Prawidłowo, że jest już Pan pod kontrolą lekarza laryngologa, który wstępnie mógł wykluczyć poważniejsze schorzenia.

Takie objawy ze strony narządu słuchu mogłyby wynikać z problemów z zatokami oraz przewlekłym nieżytem nosa. Dlatego warto by wykonać badanie słuchu: audiometrię impedancyjną oraz tonalną. Dodatkowo, jeżeli występuje problem z zatokami można rozważyć przeprowadzenie tomografii komputerowej zatok. Takie postępowanie pozwoli na wykrycie najmniejszych nieprawidłowości oraz zmian w obrębie poszczególnych struktur.

Proponujemy Panu ponowną konsultację z lekarzem laryngologiem, który oceni konieczność poszerzenia zakresu badań oraz wskaże właściwy kierunek leczenia, aby poprawić Pana jakość życia.

Życzymy lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pisk-w-uszach-przyczyny-objawy-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-audiometryczne

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-ze-sluchem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.