Co robić z tym silnym bólem od zatok?
Dzień dobry, w kwietniu po wyjściu na zimne powietrze dostałem zapalenia zatok. Zostałem przeleczony antybiotykiem (po którym nie czułem żadnej poprawy) i przez 2 miesiące Pronasalem. Dopiero po 2 miesiacach ból minął. Przyszedł czerwiec i od połowy zaczęło być coraz gorzej z bólem zatok i katarem( mam alergie na pyłki traw) . Stosowałem w tym czasie nadal steryd donosowy, ale nie nie pomagał. Od lipca ból się tak nasilił z przodu twarzy i głowy w skroniach , że udałem się znowu do laryngologa , który zalecił znowu antybiotyk . Nie wziąłem go i udałem się do dwóch innych którzy jeden z nich powiedział , że mam alergiczne zapalenie zatok i nic mi nie pomoże oprócz nowego sterydu z antyhistaminą( też nic mi nie pomógł) a druga Pani zbadała i zrobiła RTG zatok i powiedziała , że mam zdrowe zatoki nie ma żadnych płynów. Jednak ból głowy w skroniach rozpierający, ból w zębach i jakby za zębami i za nosem też rozpierający nadal jest. Szczególnie kiedy jestem w pozycji półleżącej wtedy się nasila. Osłabia się kiedy się ruszam i ćwicze. Kataru nie mam. Leki alergiczne i steryd donosowy ciągle biorę lecz poprawy brak. Co jeszcze mogę zrobić?

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
W pierwszej kolejności należałoby odnaleźć przyczynę nawracających przykrych dolegliwości, aby móc wdrożyć właściwe leczenie i przywrócić Panu komfort życia.
Możliwe, że źródłem takich objawów bólowych są alergie wziewne, które Panu towarzyszą. Alergiczny nieżyt nosa może prowadzić do stanów bólowych w obrębie twarzoczaszki i zatok, a także przewlekłych stanów zapalnych zatok. Z kolei taka sytuacja może prowadzić to rozwoju torbieli lub polipów w obrębie poszczególnych zatok i nasilania się dolegliwości.
Na pewno warto byłoby wykonać tomografię komputerową zatok.
Z racji odległości, trudno jest całkowicie ocenić stan Pana zdrowia, dlatego też zalecamy ponowną konsultację z lekarzem laryngologiem, aby podjąć właściwe działania i leczenie. Prawdopodobnie, leki antyhistaminowe trzeba będzie przyjmować przez dłuższy czas, tak jak sterydy donosowe.
Życzymy Panu lepszego samopoczucia!
Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok
https://portal.abczdrowie.pl/zatoki
https://portal.abczdrowie.pl/niezyt-nosa