Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tym zatkaniem nosa?

Witam, Jestem śpiewakiem operowym i od listopada mam straszny problem z nosem,który jest zatkany i przede wszystkim nieżyt nosa blokuje mi górne rezonatory i głos jest o połowę mniejszy. Byłem już u 6 leka rzy od laryngologów przez foniatrów i alergologów. Każdy z nich twierdził,że jest to alergia i przepisano mi krople "DYMISTA" które zużyłem do końca i nie przyniosły poprawy. Za to przez 2 tygodnie krew leciała mi z nosa i spowodowała zapalenie błony śluzowej nosa. Próbuje już wszystkiego,inhalacje, płukanie zatok,krople wszelkiego rodzaju,Rinopanteina i jedyne krople które na chwilę przynoszą ulgę to Narrivent. Jestem już ttoalnie bezradny i nie jestem w stanie pracować głosem. Szukam pomocy dlatego że tracę nadzieję,że mój głos kiedykolwiek wróci do normy.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 2 miesiące temu

Koblacja - zabieg

Koblacja to zabieg, który umożliwia pozbycie się problemu bezdechu sennego oraz chrapania. Dr Michał Michalik, laryngolog, wyjaśnia, na czym polega ten zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Nieżyt nosa może mieć różne podłoże i jeśli utrudnia on znacznie codzienne funkcjonowanie konieczna jest wizyta u lekarza. Pisze Pan, że konsultował się już w tej sprawie z różnymi lekarzami, m.in. alergologami oraz specjalistami laryngologii, którzy stwierdzili, że Pana schorzenie ma podłoże alergologiczne. Nie wspomina Pan jednak, czy została zlecona poszerzona diagnostyka. Aby ustalić przyczynę problemu i stwierdzić, co takiego w Pana przypadku jest alergenem i powoduje tego typu dolegliwości warto wykonać testy alergologiczne. Są one bezbolesne i bezinwazyjne. Dzięki nim będzie można się dowiedzieć jakie czynniki uczulające odpowiadają za pojawienie się tych nieprzyjemnych objawów, w postaci zatkanego nosa i problemów z głosem. Jeżeli taka diagnostyka nie przyniesie żadnych konkretnych wniosków warto ją poszerzyć w konsultacji z lekarzem. Proszę pamiętać, że niekiedy przewlekły nieżyt nosa może być jednym z objawów innych poważniejszych chorób, np. pasożytniczych lub zakażenia górnych dróg oddechowych wywołanych gronkowcem.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami na portalu abczdrowie.pl, które poświęcone są tematyce nieżytu nosa oraz alergii:

https://portal.abczdrowie.pl/niezyt-nosa

https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-testow-alergicznych

https://portal.abczdrowie.pl/alergia-choroba-wspolczesnosci

Warto również zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na pytania dotyczące podobnych problemów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyleczyc-alergiczny-niezyt-nosa

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uciazliwy-problem-z-zatkanym-nosem

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przewlekly-niezyt-nosa-a-katar-i-kichaniePrzypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy