Co może być przyczyną spływania takiej wydzieliny?

Witam od zeszłego roku mam problem z wydzieliną w gardle , ktora ma metaliczny smak i zapach dosłownie smakuje jak krew pomimo tego że jest przeźroczysta. Mam wrażenie że splywa ona z góry jak by z nosa czy zatok. W nosie rownie czasem czuje ten metaliczny zapach.Miałam rezonans zatok I wyszło tylko ze malzowiny dolne są troszkę przerosniete po za tym czysto w badaniu lusterkiem brak źródła krwawienia. Co może być przyczyną spływania z góry tej wydzieliny o tym metalicznym smaku bo ten smak mnie najbardziej martwi

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Niepokój o stan swojego zdrowia jest jak najbardziej uzasadniony. Prawidłowo, że rozpoczęto już pewną diagnostykę pod kątem odnalezienia źródła opisanych dolegliwości.

Jednakże z racji odległości trudno jest jednoznacznie ocenić Pani stan zdrowia, dlatego też proponujemy stacjonarną konsultację z lekarzem laryngologiem oraz alergologiem. Specjalista po badaniu przedmiotowym oraz przeprowadzonym wywiadzie będzie mógł podjąć decyzje o dalszych krokach postępowania.

Istotnym byłoby wykonanie pełnej morfologii wraz z CRP, a także testów alergicznych z krwi, aby sprawdzić, czy nie występuje alergia wziewna. Bardzo często przy silnej alergii występują podobne objawy, które Pani opisała. Uczucie zalegania gęstej wydzieliny i charakterystycznym posmaku oraz spływanie po tylnej ścianie gardła może występować nagle lub przewlekle wywołując znaczny dyskomfort.

Przerośnięte małżowiny mogą mieć również wpływ na problem z zalegającą wydzieliną i podatność na częstsze infekcje górnych dróg oddechowych.

W takim wypadku często stosuje się leczenie objawowe, aby złagodzić istniejące objawy.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/alergia-wziewna

https://portal.abczdrowie.pl/poznaj-sprawdzone-produkty-na-alergie-wziewna

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

https://portal.abczdrowie.pl/tak-pozbedziesz-sie-sluzu-i-flegmy-z-gardla-5-domowych-sposobow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.