Jak pozbyć się tych duszności?
witam serdecznie mam 29 lat od 4 lat zmagam sie z dusznosciami ktore mam od 2018 roku z tym sie nie da funkcjonowac spie normalnie ale jak sie budze nie jestem w stanie normalnie umyc zebow bo musze nabrac powietrza co chwila . z badan jakie wykonalem to echo serca bez zmian ekg bez zmian usg tarczycy i brzucha bez zmian spirometria w normie rtg klatki bez zmian . chce tylko powiedziec ze dziwnie to zabrzmi ale wypijajac trzy piwa niej odczuwam te dusznosci bardzo prosze o pomoc doswiadczonego specjalisty nie wiem gdzie sie mam juz z tym udac dalej prosze o porade

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Szanowny Panie,
Rozumiemy Pana niepokój o stan swojego zdrowia. Wszystkie dotychczasowe wykonane badania mogły wykluczyć poważniejsze schorzenia. Istotnym jest, czy wszystko było skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Biorąc pod uwagę opisane dolegliwości, można by przypuszczać, że mogą one występować na tle emocjonalnym, pod wpływem czynników stresogennych. Takie obecne objawy somatyczne mogą wynikać z istnienia nerwicy lękowej, gdzie przewlekły lęk może je nasilać.
Do typowych objawów takiego zaburzenia można by zaliczyć: uczucie napięcia, lęku, odczuwanie ucisku w klatce piersiowej, duszności, problemy z oddychaniem, bóle głowy, brzucha, czy klatki piersiowej, napięcie mięśniowe, zmęczenie.
Zalecamy w takim wypadku konsultację z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą. Specjalista po analizie wszystkich dolegliwości będzie mógł wybrać najlepszą drogę postępowania, aby złagodzić występujące objawy.
Życzymy Panu lepszego samopoczucia!
Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy