Co zrobić, aby pozbyć się tego bólu i dyskomfortu na ciele?

Dzień dobry, Od kilku miesięcy borykam się z różnorakimi bólami i dyskomfortem różnych miejsc na ciele. Jak jedna dolegliwość się skończy, kolejna zaczyna. Znacznie utrudnia mi to funkcjonowanie. Wszystko zaczęło się od drobnych powiększeń węzłów chłonnych w ciele po kuracji antybiotykiem - obejrzało mnie i moje badania dwóch hematologów i kazali się nie przejmować, jedynie sprawdzać te węzły co jakiś czas (na usg wyszły zapalne, wszystkie badania z krwi idealne). Zostawiłam to. Za jakiś czas zaczęły się problemy z drżeniem ciała po lewej stronie. Na początku tylko nogi, potem czułam prąd przechodzący przez ciało aż do głowy. Doszło do tego oszołomienie, ucisk z tylu głowy. W między czasie zaczął pobolewać mnie brzuch z lewej strony na górze i promieniowało to do pleców. Usg jamy brzusznej ok. Od jakiegoś czasu czuje bol pod prawa łopatka szczególnie w pozycji leżącej. Czekam na rezonans magnetyczny głowy, lekarze delikatnie sugerują zasługę nerwów. Tarczyca zbadana - ok. Wszystkie inne badania z krwi, rtg klatki piersiowej, usg jamy brzusznej - jak do tej pory wszystko ok. Ciężko jest mi funkcjonować normalnie mając tyle dziwnych objawów ze wszystkich stron własnego ciała. Prosze o sugestie co z tym zrobić.

Dzień dobry,

proponuję konsultację stacjonarną do lekarza psychiatry w celu wykluczenia lub potwierdzenia zaburzeń lękowych lub innych chorób z tym związane.

Proszę ze sobą wziąść całą dokumentację choroby aby lekarz wiedział o innych objawach w które nie potwierdzają badania diagnostyczne.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. W przypadku odczuwania takich dolegliwości prawidłowym postępowaniem było wykonanie wymienionych badań.

Jednakże dotychczasowa diagnostyka wykluczyła jakiekolwiek schorzenia, czy nieprawidłowości występujące w organizmie.

Jeżeli nadal odczuwa Pani pewien dyskomfort oraz objawy bólowe zalecamy konsultację z lekarzem internistą. Po wyeliminowaniu możliwości występowanie jakiejś choroby somatycznej, warto rozważyć obecność nerwicy lękowej. W takim wypadku proponujemy konsultację z psychoterapeutą lub lekarzem psychiatrą.

Lęk o własne zdrowie i życie jest zaburzeniem, które powinno się poddać leczeniu i właściwej terapii. Najczęstszymi objawami takiej przypadłości jest przewlekłe odczuwanie napięcia, również w mięśniach, bóle i zawroty głowy, a także uczucie ucisku w klatce piersiowej oraz duszności.

Po wykluczeniu innych schorzeń warto rozważyć terapię indywidualną u psychoterapeuty, a także wizytę stacjonarną u lekarza psychiatry.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/osobowosc-a-nerwica https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.