Dlaczego odczuwam zatykanie w klatce piersiowej?

Dzień dobry. mam 26 lat i od 2 lat odczuwam w tak zwane zatykanie czuje jak serce mi inaczej pracuje w klatce piersiowej nie wiem jak to określić zazwyczaj trwa to ok 3sek. , zazwyczaj podczas nagłego ruchu np. kiedy ruszę ręką, nogą czy jak jade rowerem i odwrócę nagle głowę, ale i wtedy kiedy nic nie robię, wtedy muszę odkaszlnąć po czym odczuwam strach. badania które robiłem czyli eho serca, dwukrotnie holter 24 i 48 godzinny, morfologia i kilka razy ekg wszystkie badanie wyszły dobre. Chciałbym się zapytać jak nazwać takie zachowania serca podczas zwykłych czynności czy to arytmia, czy jest groźne. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

współczujemy, że odczuwa Pan takie niepokojące dolegliwości, które na pewno zaburzają prawidłowe funkcjonowanie każdego dnia i mogą budzić pewne obawy, co do stanu swojego zdrowia.

Analizując Pana objawy somatyczne oraz fakt, że wszystkie dotychczas wykonane badania nie wykazały żadnych odchyleń od normy, można by wywnioskować, że prawdopodobnie cierpi Pan na nerwicę lękową. Wszystkie objawy somatyczne mogą występować na tle nerwowym i nie być związane z żadną jednostką chorobową.

Główną przyczyną nerwicy są czynniki emocjonalne oraz długotrwały i przewlekły stres, a także przeżyta w przeszłości trauma. Do najważniejszych objawów występującej nerwicy, można by zaliczyć przede wszystkim: kołatanie serca, zatykanie w klatce piersiowej, pocenie się, skoki ciśnienia krwi, bóle i zawroty głowy, a także skrócenie oddechu.

Ze względu na odległość trudno jest określić dokładną przyczynę Pana dolegliwości, proponujemy, więc wizytę u psychologa lub lekarza psychiatry. Specjalista pomoże odnaleźć źródło Pana problemów i zdecyduje o wdrożeniu właściwego leczenia, aby poprawić Pana komfort życia.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-psychosomatyczne

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.