Dlaczego w nocy często się wybudzam?

Dzień dobry. Od około roku mam problemy związane ze snem w nocy wstaje kilka razy, w dzień za to jestem wymęczony i wgl obojętny do wszystkiego, ostatnio spędziłem trochę czasu w domu z powodu covida, od tego czasu po powrocie do pracy stałem sie jeszcze bardziej obojetny, wszystko przestało mnie interesować. do tego od dłuższego czasu miewam bole glowy karku oraz niekiedy napady paniki tak jak bym czuł sie nagle strasznie zle, zaczynam sie pociic zawroty glowy bole w klatce piersiowej robilem juz duzo badan lecz nic w nich niedobrgo nie wyszlo zauważyłem tez ze niekiedy staje sie strasznie nerwowy odchodze od innych bo denerwuje mnie juz jak sie do mnie np odezwą czy głośno jedza

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Bardzo nam przykro, że odczuwa Pan tak uciążliwe dolegliwości, które nie są obojętne na prawidłowe funkcjonowanie każdego dnia.

Z opisanych objawów można by wywnioskować, że cierpi Pan na swojego rodzaju nerwicę lękową wraz z towarzyszącymi jej - stanami depresyjnymi. W przypadku wykluczenia chorób somatycznych, dolegliwości takie, jak: pocenie się, zawroty głowy, czy bóle w klatce piersiowej mogłyby świadczyć o zaburzeniach emocjonalnych.

Ataki paniki, nerwowość oraz obojętność w codziennym życiu mogłyby być spowodowane przez długotrwały stres, przeżyte traumy oraz zmęczenie. Prawdopodobnie, izolacja na skutek zakażenia koronawirusem nasiliła tylko ten problem. Zamknięcie w domu, bez kontaktu ze światem zewnętrznym oraz brak obcowania z innymi ludźmi, mogłoby sprzyjać stanom lękowym oraz poczuciu zagrożenia. Przyczyniać się to może to jeszcze większej obojętności i braku zainteresowania innymi ludźmi, a także i samym sobą oraz swoimi potrzebami.

Proponujemy Panu wizytę u lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty. Specjalista za pomocą właściwie dobranej farmakoterapii pomoże odnaleźć źródło Pana problemów, aby poprawić komfort życia.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/depresja

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-depresji

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-depresyjno-lekowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.