Co mogą oznaczać takie objawy w wieku 21-lat?

Witam mam 20 lat i chcialbym dokladnie opisac moj problem Mianowicie tydzien temu dostalem ataku paniki w pracy tzn: dusznosci bole w klatce piersiowej, zawroty glowy myslalem ze mi serce wyskoczy przeszlo mi po 30 minutach. Od tego momentu jest tylko gorzej nie miewam juz atakow paniki ale bardzo dziwnie sie czuje miewam zawroty glowy, bole glowy, bardzo czeste mdlosci czasami na sile wmuszam sobie jedzenie zeby nie schudnac uczucie takiego rozdraznienia w srodku, bole miesni, czasami mam wrazenie ze zemdleje bo brak mi sil a w nocy bardzo mocny zjazd energi zebym mogl zasnac na stojaco ciezko mi wstac z lozka czasami boje sie wyjsc z domu gdyz mysle ze tam zemdleje bardzo prosze o pomoc jestem w niemczech i aktualnie nie mam jak wykonac badan dodam rowniez ze pol roku temu wykonywalem badania krwi, badanie moczu, proby watrobowe, a nawet badanie crp. Te objawy wystepuja czesto i raz sie pojawiaja a raz praktycznie w ogole. Prosze o pomoc boje sie

Witam Pana,

Opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na zaburzenia

lękowe z atakami paniki, które często przyczyniają się

do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów psychicznych

i somatycznych.

Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia z przeszłości

wywołały u Pana bezpodstawny, a jednak dla Pana dokuczliwy lęk.

Zaburzenia lękowe i ataki paniki nie zagrażają życiu, ale znacznie

obniżają jakość życia, gdyż życie z zaburzeniami lękowymi to ciągły lęk,

udręka i nasilające się dolegliwości fizyczne, np. bóle w klatce piersiowej,

duszności, skoki ciśnienia, zawroty głowy, kołatanie serca…, które jeszcze

bardziej potęgują ten lęk.

Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

znaczne obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania…

Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach powoduje,

że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i coraz trudniej go ujarzmić.

Ponieważ lęk jest silny i często trudno powiązać go z czymś, co go spowodowało,

dlatego tak trudno rozpoznać, zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ataki paniki,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/