Co może powodować uczucie kołatania serca u osoby nerwowej?

Witam odczuwam jakby dodatkowe skurcze serca i kołatanie, ale nic mnie nie boli a puls i ciśnienie jest prawidłowe. Dodam że jestem nerwowy. Co to może być? Pozdrawiam.

Dzień Dobry Panu,

Wymienione przez Pana objawy mogą wskazywać na przewlekający się stres, napięcia nerwowe ( zachęcam Pana do konsultacji psychologicznej).

Dodatkowo sugeruję wykonanie tzw. Echo serca (elektroencefalografii) aby wykluczyć objawy pochodzenia od sercowego.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu.

Życzę Panu tylko satysfakcjonującego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl