Co jest powodem kołatania serca i uczucia dreszczy u osoby pracującej fizycznie?

Witam, mój przyjaciel ostatnio skarżył się na poniższe dolegliwości: kołatanie serca, dreszcze, uczucie gorąca i zimna, uczucie przygnębienia (depresja?). Ma on wyczerpującą pracę fizyczną w godzinach nocnych i ostatnio też problemy na tle zawodowym i prywatnym. Martwię się o niego, więc chciałbym wiedzieć, czy to coś poważnego. Jest to mężczyzna, 54 lata, palący, z lekką nadwagą, leczy się na choroby żołądkowe.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że przyczyną opisanych przez Panią symptomów może być przewlekający się stres oraz zwyczajne zmęczenie fizyczne i psychiczne.

Są to najwyraźniej sygnały z ciała Pani Przyjaciela, żeby zwolnił, zatrzymał się
i zadbał o siebie...

Pomocna byłaby zwyczajna rozmowa z psychologiem.
Zapraszam do mnie.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, Pana przyjaciel przede wszystkim powinien skonsultować się z lekarzem rodzinnym i zastanowić się nad dalszą formą pomocy. Pozdrawiam serdecznie