Co może powodować drżenie rąk i do jakiego lekarza udać się z wizytą?

Dokucza mi stale drżenie rąk. W zwiazku ze studiami i osobowoscis towarzyszy mi duzy stres. Drżenie wzmaga sie kiedy przeciwstawiam sie sile grawitacji, nosze ciężkie rzeczy i wzmożone utrzymuje sie przez dluzszy czas. Rowniez w sytuacjach stresowych ciężko jest mi trzymac długopis. Jaki jest powod takiej dolegliwosci? Jak mozna ja leczyc? Do jakiego lekarza udac sie w celu konsultacji?

Witam Panią
Drżenie rąk to zaburzenie, które zwykle ma podłoże emocjonalne.
Najczęściej występuje w stresujących sytuacjach.
Przyczyną mogą być też zaburzenia lękowe, nerwica.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Ważne jest znalezienie i wyeliminowanie
prawdziwej przyczyny dolegliwości.
Jeżeli doświadczane objawy są na tyle silne,
że utrudniają Pani funkcjonowanie, to zachęcam
do podjęcia terapii psychologicznej.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną i i wypracować umiejętności
radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Panu,

Na początek zachęcam Pana do wstępnej konsultacji, u lekarza pierwszego kontaktu, który prawdopodobnie skieruje Pana do neurologa, celem diagnozowania ( w ramach NFZ-tu lub prywatnie) występującego u Pana symptomu drżenia rąk.

Życzę Panu tylko satysfakcjonującego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl