Odruchy wymiotne przy stresujących sytuacjach

Witam. Mam 18 lat i od roku mam pewien problem, nie wiem czy to jest cos z jelitami czy nerwami, a mianowicie gdy się stresuje to mam odruch wymiotny o raz biegunkę. Jest to nawet spowodowane małym stresem np: Wyjście do szkoły, a nawet do fryzjera. Nie wiem co mi dolega, więc proszę o pomoc !

Prawdopodobnie Pana objawy są nerwicowe- czyli maja psychologiczne, a nie organiczne podłoże. Szczególnie, że ich pojawianie się jest ściśle związane z sytuacją- konkretnie wystawieniem na opinie społeczną. Warto zatem, żeby spotkał się Pan z psychologiem, psychoterapeutą i pracował nad tymi objawami, zanim zaczną poważniej utrudniać Panu życie albo w znaczący sposób ograniczać Pana funkcjonowanie i relacje społeczne.

Witam Pana Serdecznie,

Z Pana opisu wnioskuję, ze coś jest na rzeczy, jednak żeby postawić diagnozę, jest potrzeba Pana osobistego kontaktu i wywiadu u psychologa.- w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,

Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl