Jakie leki przeciwlękowe stosować w tej sytuacji?

Witam. Choruję już parę lat na zaburzenia lękowe przyjmuje obecnie citabax pregabaline lamitrin propranolol czy można wziąć coś z leków przeciwlękowych jeszcze by zniwelować napięcie strach lęki. Pomocy

Witam! W leczeniu dążymy zazwyczaj do najmniejszej (skutecznej) ilości leków! Przy jednoczesnym podawaniu wielu leków nie będziemy w stanie ocenić po którym z nich, lub po którym połączeniu, pojawiły się objawy niepożądane. Nie należy też zapominać, że leczenie farmakologiczne w zaburzeniach emocjonalnych jest jedynie leczeniem objawowym (pomocniczym). Podstawowym leczeniem w tych stanach jest odpowiednio dobrana psychoterapia. Jeżeli nie ma efektu po ilości leków, którą Pani przytoczyła, to należy zastanowić się nad ich dawką. Leki wymienione zaczynają zazwyczaj działać z dwu- czterotygodniowym opóźnieniem (niestety trzeba odczekać!). Powodzenia W. Łuczkowski.