Jakie leki stosować na ataki paniki?

Czy istnieje lek który wykazuje silniejsze działanie uspakajające od hydroksyzyny jednocześnie nie uzależniając? Miewam duże ataki paniki, lekarz przepisał mi hydroksyzynę która działa za słabo i xanax którego się boję ze względu na możliwość uzależnienia.

Witam! Atakami paniki i wszelkimi zaburzeniami emocjonalnymi zajmują się psychiatrzy i psychoterapeuci i tam należy kierować swoje kroki. "Samodzielne" dobieranie sobie leków może się okazać fatalne w skutkach. Wymienienie przeze mnie znają problem i fachowo podejdą do tematu. Poza farmakologią należy stosować psychoterapię, która w tych sprawach jest leczeniem przyczynowym, natomiast farmakologia jest leczeniem objawowym. Pozdrawiam W. Łuczkowski.