Strach przed odrzuceniem przez rodzinę partnera

Mam problemy rodzinne, i czuje ze powinnam powiedziec o tym partnerowi, nie jestem w stanie dlugo ukrywać takich rzeczy. Z drugiej strony boje sie reakcji partnera i jego rodziny, boje sie odrzucenia. Co robic? Ewa, 23 l

Witam, decyzja w tej sprawie powinna być związana z poziomem zaufania w Pani relacji i rodzajem problemów, które ma Pani rodzina. Generalnie najbliższe relacje powinny opierać się na wzajemnym zaufaniu i szacunku a one oznaczają możliwość otwartego mówienia o problemach bez obaw odrzucenia z tego powodu. Pani wypowiedź jest zbyt ogólna, by cokolwiek jednoznacznie doradzić. Pozdrawiam