Strach o zdradę partnera, który przebywa za granicą

Po 2letniej przerwie w związku wróciliśmy do siebie. Mamy córkę. W chwili obecnej żyjemy na odległość, bo mój partner wyjechał do pracy za granicą. Jestem zazdrosna o inne kobiety, wiem że gdy nie był ze mną miał wiele adoratorek z którymi czasami ma kontakt.. Boje się że go stracę..

Witam
Długotrwałe rozdzielenie w związku może sprzyjać zdradzie i rozstaniu albo zwiększyć siłę uczuć w związku z tęsknotą za ukochaną osobą i bliskimi. Proszę zachowywać się tak by, partner miał za czym tęsknić, starać się być obecną w jego życiu, na co dzień pomimo fizycznej nieobecności, angażować go w sprawy rodziny i uczestniczyć w jego problemach, troszcząc się o niego, o to co przezywa, co tam robi. Starać się by Wasz kontakt telefoniczny, mailowy czy poprzez komunikator był ciekawy, żywy czasem ekscytujący. Jak tylko się odwiedzać partnera w miejscu gdzie przebywa. A także, co równie ważne prowadzić tu ciekawe, bogate w kontakty towarzyskie życie aby Pani chłopak po pierwsze czuł, że ma bardzo atrakcyjną dziewczynę a po drugie również doświadczał pewnego stopnia niepokoju i zazdrości o to co Pani robi sama.
Pozdrawiam

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witaj,
w budowaniu relacji na pewno nie sprzyja odległość, ale czymś co ją wzmacnia jest zaufanie. Jak słusznie zauważyłaś, partner miał adoratorki, kiedy nie byliście razem. Może warto spojrzeć na to z innej strony? Docenić, że masz interesującego partnera, który przyciąga uwagę innych kobiet, a Ty jesteś tą z która postanowił spędzić życie? I pamiętaj, że nasze myśli mają moc przyciągania i czasami stają się samospełniającą przepowiednią.
Życzę Wam wszystkiego dobrego
Monika Prus

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Zaufanie w związku jest bardzo ważne, szczególnie w związku na odległość. Nieuzasadniona może zniszczyć najlepszy nawet związek. Musi Pani porozmawiać szczerze z partnerem by rozwiać swoje wątpliwości co do możliwości jego zdrady. Jeśli mimo wszystko, mimo tego że partner nie daje Pani powodów do zazdrości, powinna się Pani zgłosić do psychoterapeuty, bo problem może leżeć po Pani stronie.

Pozdrawiam
Agata Dusza