Jak postępować ze świadomością zdrady partnera?

Dzień dobry, Mam 38 lat, jestem z partnerem w związku 10 lat mamy troje dzieci ( 8,3,1). Miesiąc temu przyznał sie do zdrady w wyniku ktorej ma 3,5 letniego syna. Wszystko to podejrzewałam od dawna to jego współpracownica i jak mówi przyjaciółka. Prosił o wybaczenie żeby zacząć od nowa. Z tamtym dzieckiem utrzymywał kontakt przez czas kiedy o tym nie wiedziałam. Okazało sie jednak o czym on sam nie wiedział iż tamta dziewczyna wmówiła komuś innemu ojcostwo i przez te 3,5 tamto dziecko było wychowywane przez innego mężczyznę uznawało go za swojego tatę. Jest on wpisany w akcie urodzenia i wszystkich innych dokumentach. Mój partner bardzo sie zdenerwował nakazał odwrócenia tej sytuacji żeby dziecko wiedziało kto jest jego ojcem chce mieć z nim kontakt. Tamten ojciec powiedział ze kocha to dziecko i chce je wychowywać. Wiem tez ze tamta dziewczyna bardzo chciałaby być z moim partnerem. Z jednej strony to rozumie ( uznanie ojcostwa przez mojego partnera )bo chce się zachować ale cały czas myśle jak bardzo zaburzy to dotychczasowe funkcjonowanie naszej rodziny. Wiem tez ze napewno jak będzie tam jeździł to będę sie zadręczać czy znowu dojdzie do zdrady.. nie wiem czy zostać w takiej relacji czy z godnością odejść …

Szanowna Pani,

Nie istnieje prosta odpowiedź na tak złożone pytanie. Myślę, że warto byłoby się zastanowić, czy nie zasięgnąć pomocy specjalisty w tej kwestii - np. terapii pary.

Pozdrawiam