Czy warto wybaczyć partnerowi?

Witam. Pokłóciłam się z chlopakiem po dwóch latach zwiazku. Od paru tygodni ciągle utrzymywał kontakt z kolezanka,ona pisała ze nie będzie się mieszać w nasz związek a potem.jak chcial skończyć z nią znajomość plakala. Jak poklocilismy sie napisal do niej i mnie zdradził. Nie doszlo do stosunku ale pieścili sie,ona go dotylala całowali sie itd. Chłopak utrzymuje ze chce ze mną być, niby mnie kocha pisze ze zrobi wszystko abym odzyskala zaufanie natomiast tamta dziewczyna nie daje za wygraną pisze do niego itd mówi mi ze nie będzie jej odpisywał a ciągle odpisuje. Nie wiem co mam myślec, ile znam prawdy i czy warto wybaczyć. A jezeli wybaczę jak zaufać. Wydaje mi sie ze partner nie dojrzal do związku, z dnia na dzień zmienia zdanie raz ze chce naprawić i będzie się staral i zrobi wszystko aby nasz związek naprawić a potem ze nie chce mi przeszkadzać i sprawiać bolu i zasługuje na szczęście z kimś innym. Co robic w tej sytuacji jak postępować?

Dzień Dobry Pani,

Sugerowałabym Pani, by wycofać się ze związku i zająć sobą, by mogła Pani spojrzeć na Wasz związek z innej perspektywy i przyjrzeć się mu "bez pudru i różu"...

Zapytała Pani, czy warto wybaczyć Partnerowi?
Pani samodzielnie musi podjąć decyzję, kierując się sercem ale i racjonalnym umysłem.

Życzę Pani tylko szczęśliwych wyborów,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry.
Przede wszystkim fakt, że nie doszło do penetracji nie oznacza, że to nie była zdrada. Wręcz przeciwnie, zdrada to wykorzystanie czyjegoś zaufania. Po zdradzie ciężko zaufać ponownie, szczególnie, że partner nadal utrzymuje kontakt z tamtą panią. Myślę, że powinni Państwo pomyśleć o terapii dla par. Serdecznie pozdrawiam http://psychoterapia-krakow.net/