Sen o zdradzie partnera

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące snów o zdradzie. W ostatnim okresie bardzo często miewam sny o zdradzie partnera. Śni mi się, że partner mnie zdradza, co więcej, sny o zdradzie są tak realistyczne, że budzę się cała zapłakana. W realnym świecie jestem zazdrosną osobą, ale wydaje mi się, że to wszystko trzymam tak zdrowo i raczej w formie żartu. Czy taki sen o zdradzie to wynik podświadomej obawy? A może sen o zdradzie może być faktycznie przeczuciem, że coś jest na rzeczy i mój partner nie jest w stosunku do mnie do końca szczery? Ufam mu i nie chciałabym go o nic podejrzewać, ale ostatnie sny o zdradzie są tak realistyczne i bolesne dla mnie, że podświadomie mogę wysyłać jakieś sygnały, ze coś jest nie tak i się tego obawiam. Skąd się biorą takie sny o zdradzie? Czy występowanie ich w wyniku obaw to częste przypadki czy ja jestem jakaś nienormalna? Proszę o odpowiedź.

Witam. Sny bardzo często odzwierciedlają nasze podświadome obawy i lęki. Myślę że nie ma Pani powodów do niepokoju.

Witam. Z jednej strony sny są ekspresją naszych zepchniętych do nieświadomości uczuć, pragnień, popędów i konfliktów, z drugiej niekoniecznie należy je wykładać tak jednoznacznie. Rozumienie snu to rzecz bardzo indywidualna. Oznacza to, że sen należy odnieść do swoich doświadczeń życiowych, do swoich skojarzeń z poszczególnymi elementami tego snu i do tego co się ostatnio działo w Pani życiu oraz do swojej wiedzy o samym sobie. Sny to z jednej strony "królewska droga do podświadomości",a z drugiej strony trzeba się umieć po tej drodze poruszać. Ujmując rzecz skrótowo: nie wiem co mówią o Pani Pani sny, gdyż nie wiem do jakich Pani doświadczeń się odwołują; ale wiem, że dobrą metodą aby nauczyć się rozumieć swoje sny, (a więc i samego siebie) jest psychoterapia psychoanalityczna lub psychodynamiczna. Pozdrawiam

Pracę nad snami stosuje się głównie w terapii psychodynamicznej i psychoanalitycznej. Sny są zwykle odzwierciedleniem naszych przeżyć ale często nie w dosłownej formie. Powracające - mogą próbować nasuwać nam tematykę problemu aż do momentu jego satysfakcjonującego rozwiązania. Mogą też odwoływać się do naszych potrzeb czy lęków.