O czym świadczą rozmowy przez sen o pracy?

Witam, często podczas snu mam wrażenie że jestem nadal w pracy i budzę się żeby pracować. Jestem tak tego pewna że wstaje by to robić i potrzebuje 30s by sobie uświadomić ze jestem w domu. Często też prowadzę rozmowy przez sen o pracy. Co to może być ???

Dzień dobry.

Jest wiele teorii, które próbują wytłumaczyć, czym są sny i jak należy je traktować?

Bardzo popularna jest teoria, mówiąca o tym, że w snach pojawiają się (w sposób dosłowny lub symboliczny) treści ważne dla nas. Takie, którym poświęcamy dużo myśli, albo które mają dla nas istotne, emocjonalne znaczenie.

Jeśli Pani praca odgrywa ważną rolę w Pani życiu lub wiążą sie z nią silne emocjonalne przeżycia, czy silny stres, to sny mogą być tego wyrazem.

Osobna sprawa wiąże się z tym, jak ocenia Pani jakość swojego snu? Czy jest Pani wypoczęta po nocy? Czy takie, a nie inne sny wywołują u Pani emocjonalny dyskomfort? Czy mówienie przez sen jest dla Pani problemem?

Jeśli odpowiedź na któreś z powyższych pytań jest twierdząca, może rozważy Pani wizytę u lekarza (np. POZ) lub psychologa..?
Pozdrawiam
Tomasz Krasuski

www.krasuski-psycholog.pl

Witam Panią Serdecznie,

Nie wiem o Pani relacji z pracą.

Bazując na tym, co Pani napisała:

Być może praca zdominowała Pani życie i myśli.
Być może spędza Pani w niej np. zbyt dużo czasu.
Być może praca jest wymagająca i dostarcza Pani powodów do dyskomfortu.
Być może nie lubi Pani swojej pracy.
Być może jest Pani wyczerpana psychicznie bądź fizycznie rodzajem pracy.
Być może...

Wiele czynników może wpływać na to, że przeplata się w Pani snach temat pracy.

Żeby uzyskała Pani wgląd, zachęcam Panią do rozmowy z psychologiem, która pozwoli dotrzeć do przyczyny "bycia Pani w pracy" w czasie snu.

Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej

Witam, to że często ma Pani sny związane z pracą oznacza, że praca wciąż jest obecna w Pani życiu. Samo mówienie przez sen może pojawić się w każdej fazie i z reguły jest nieszkodliwe. Napisała Pani że budzi się w nocy i ma wrażenie że w związku ze snem musi coś zrobić, czyli mówienie jest związane także z lunatykowaniem i z tego stanu się Pani wybudza. Według terminologii stan ten można nazwać zaburzeniami związanymi z wybudzaniem podczas snu non-REM - wybudzeniem ze splątaniem lub sennowłóctwo. Takie sytuacje mogą mieć miejsce gdy jest Pani zmęczona lub pod wpływem stresu, związanego np. z pracą. Pytanie, jaka jest jakość tego snu. Czy wstaje Pani wypoczęta, z dobrym samopoczuciem. Jak często się to zdarza, od kiedy trwa, czy regularnie, czy zdarza się/zdarzało to także innym członkom rodziny. Proszę skonsultować się z lekarzem. Warto także zadbać o higienę snu. Jeżeli praca jest dla Pani źródłem stresu może warto o tym również porozmawiać z psychologiem. Przesyłam ciekawy link:
https://portal.abczdrowie.pl/higiena-snu
Pozdrawiam serdecznie
http://pracownia-start.pl/