Koszmary i mówienie przez sen w obcym języku

Mam 25lat,męczą mnie sny,ktore są każdej nocy.Do tego płaczę przez sen. Ostatnio zaczęłam mówić przez sen i co dziwne po angielsku-mąż jest Brytyjczykiem, który był zszokowany ze przez sen mówię w innym języku niż polski. Jest to dla mnie bardzo uciazliwe ponieważ nie wysypiam się. Proszę o radę.

Witam serdecznie,
Koszmary senne często są wynikiem stresu, nierozwiązanych problemów czy konfliktów wewnętrznych. Zastanów się więc, czy w ostatnim czasie wydarzyło się coś, co mogło spowodować napięcie.
Na początku postaraj się zadbać o właściwą higienę snu - kładź się do łóżka i wstawaj o stałych porach (najlepiej, gdybyś zasypiała przed północą). Przed snem zadbaj o relaks - pomocy może być na przykład trening autogenny Schultza.
Jeśli to nie pomoże wskazana będzie wizyta w poradni leczenia zaburzeń snu.
Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Sugerowałabym kontakt z Poradnią zaburzeń snu i kontakt z psychologiem.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej